Pavel Vilikovský v Literárnej kaviarni Artforum.

Foto Ľubo Bechný.

Debata v Literárnej kaviarni Artforum.

Foto Ľubo Bechný.

Hostia žilinskej Lampy: ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, predseda Krajského súdu v Žiline Róbert Urban, právnik a bývalý prokurátor Roman Kvasnica. Moderuje Štefan Hríb.

Foto Ľubo Bechný.

Prvá antológia slovenského hororu je téma, ktorá spojila v utorkový večer šiestich spisovateľov. Farby strachu – kniha z vydavateľstva Artis omnis prezentuje slovenských autorov minulosti a najmä súčasnosti, venujúcich sa literatúre hrôzy.

Juraj Kušnierik, novinár, redaktor .týždňa, moderátor, najnovšie spisovateľ. Na Stanici Žilina – Záriečie predstavil svoju novú knihu Hudba Ostrova. Milovník islandskej hudby priblížil divákom vzťah k ostrovnému štátu či mentalitu ľudí.

Hosťami v Nadácii POLIS boli Viktor Horváth, Krzysztof Varga, István Kollai, Renata Deák a Pavol Rankov.

Foto Ľubo Bechný.

Svetoznámy fotograf Karol Kállay dnes v kníhkupectve Artforum otvoril 8. ročník Žilinského literárneho festivalu. Úvodným podujatím festivalu bolo uvedenie Žilinskej knihy Ľubomíra Feldeka. Rodák zo Žiliny sa však pre zdravotné ťažkosti nemohol otvorenia festivalu zúčastniť, preto poprosil svojho priateľa Karola Kállaya, ktorý ho ochotne zastúpil.

Na uvedení Žilinskej knihy Ľubomíra Feldeka sa zúčastnil aj akademický maliar Miroslav Cipár, ktorý navrhol jej obálku. Prítomným priblížil mnohoročnú spoluprácu a priateľstvo, ktoré ho spája s Ľubomírom Feldekom. O svojom vzťahu k literatúre nám prezradil:

Žilinskému literárnemu festivalu tradične patrí prvý októbrový týždeň. Prvé podujatie zo všetkého, na čo sa môžete tešiť, ponúkla Nadácia POLIS už v nedeľu. Ivan „Kelly“ Köhler predstavil významného slovenského fotografa Karola Kállaya.

Program do ruky

Programový leták na stiahnutie

Ôsmy ročník festivalu s témou OBRAZ JAZYK PÍSMO

Už osem rokov je prvý októbrový týždeň časom Žilinského literárneho festivalu, časom stretov ľudí rôznym spôsobom krúžiacich okolo literatúry a kníh, časom napísaných slov, vyslovených viet, rodiacich sa myšlienok. Časom nových súvislostí, vzťahov, objavov. Časom oslavy dobrodružstva myslenia. Tento rok s témou obraz, jazyk , písmo.

Pridajte sa k nám